DAMY i HUZARY

Stowarzyszenie Lepsza Gmina Gniewoszów zaprasza na wyjazd
do Teatru Powszechnego w Radomiu na spektakl

DAMY i HUZARY”

Termin 05.01.2019r. (sobota) godz. 19.00

Zapisy i wpłaty do dn. 01.12.2018r.

Tel. 693 143 297

Koszt wyjazdu 70 zł

(bilet, przejazd, ubezpieczenie)

Damy i Huzary” to jedna z najczęściej wystawianych komedii Aleksandra Fredry, która bywa odczytywane jako jasny obraz przeszłości, kiedy w sercach Polaków żyła jeszcze poczciwość i wiara. Wystarczy jednak przywołać intrygę, uknutą przez trzy siostry, żeby ujrzeć fałsz oraz obrzydliwość dawnych stosunków rodzinnych.

Major, doświadczony żołnierz kampanii napoleońskich, wraz z wiernymi druhami zażywa odpoczynku w swoim wiejskim majątku. Przyjaciele czują się swobodnie, bo właśnie odprawili starą klucznicę, ostatnią białogłowę zakłócającą im sielski starokawalerski nastrój. Niestety, niedługo mogą cieszyć się spokojem i oddawać męskim rozrywkom: oto nadciągają damy – siostry Majora ze swoją żeńską świtą. Najstarsza z siostrzyczek, Orgonowa, matka młodej Zosi, ma pewien zmyślny plan, który pragnie przedstawić bratu, który dotąd – mimo dojrzałego już wieku – pozostał w kawalerskim stanie. Pojawienie się dam i ujawnione wkrótce matrymonialne projekty błyskawicznie burzą spokój Majora i jego żołnierskiej braci…

Reżyseria: Maciej Wojtyszka

3 thoughts on “DAMY i HUZARY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *