Dzień Dziecka i III Spartakiada Sołectw

Festyn z okazji Dnia Dziecka połączony ze Spartakiadą Sołectw, zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez Wójta Gminy Gniewoszów i cieszy się coraz większą popularnością.

Mieszkańców Gminy i przybyłych gości przywitali Marcin Szymon Gac – Wójt Gminy Gniewoszów oraz Maciej Baran – Przewodniczący Rady Gminy.  Festyn rozpoczęto występem tanecznym uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Wysokim Kole, po którym były kolejne atrakcje. Podczas Festynu Wójt Gminy wręczył nagrody laureatom konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Ziemi oraz Światowego Dnia Ochrony Środowiska.Impreza dostarczyła okazji do radości, śmiechu i super zabawy, czy to podczas występu zespołu Guzowianki, kabaretu Masztalscy, zespołu Wawele czy Vega, który porwał wszystkich do tańca. Dzieci miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji takich jak zjeżdżalnie, dmuchane zamki, czy bardziej niecodziennych jak malowanie twarzy, czy modelowanie balonów.

III Spartakiadę Sołectw rozpoczął konkurs na najlepsze ciasto z jabłkami lub truskawkami, który wygrało Koło Gospodyń Wiejskich w Borku.

Do Spartakiady Sołectw, jak co roku zostały wytypowane trzy kolejne zespoły: 1) Boguszówka; 2) Wysokie Koło, Podmieście, Regów Nowy; 3) Marianów, Zdunków, Zwola. Zwycięskie medale otrzymała drużyna nr 3, która jako jedyna pojawiła się na starcie do wytypowanych konkurencji.

Na Festynie można było skosztować różnych smakołyków serwowanych przez KGW w Borku, soków przygotowanych przez Lokalną Grupę Działania Puszcza Kozienicka i przepysznej grochówki ugotowanej przez obsadę kuchni ZSP w Gniewoszowie, a nasze Stowarzyszenie po raz kolejny miało okazję promować publikację „Gmina Gniewoszów Historia i Współczesność”.