MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI LOTNIKÓW ORAZ POCZĘSTUNEK PRZYGOTOWANY PRZEZ STOWARZYSZENIE „LEPSZA GMINA GNIEWOSZÓW”

Dnia 25.09.2022 r. w w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca NMP w Gniewoszowie odbyły się uroczystości upamiętniające 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz lotników ziemi gniewoszowskiej. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji lotników, celebrowana przez ks. Stanisława Grzmila proboszcza tutejszej parafii. Po zakończonej Mszy Świętej uczestnicy obejrzeli wzruszający program artystyczny przygotowany przez uczniów kl. VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie pod kierunkiem nauczycielek: Maryli Markiewicz, Agnieszki Marzysz oraz Bożeny Sykut. Uroczystości przy tablicy pamiątkowej rozpoczęły słowa podziękowania, które Marcin Gac – wójt Gminy Gniewoszów skierował do przybyłych. Następnie poszczególne delegacje złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową, w tym delegacja Stowarzyszenia „Lepsza Gmina Gniewoszów”. Po złożeniu wieńców członkowie naszego stowarzyszenia poczęstowali przybyłych gości żurkiem, oraz domowym słodkim poczęstunkiem.