Na deskach teatru

W ubiegłym tygodniu sobotni wieczór spędziliśmy w Teatrze Powszechnym w Radomiu, oglądając spektakl „Damy i Huzary”, który przedstawia lekką komedią o miłosnych perypetiach młodych i starych – temat zawsze aktualny. „Akcja sztuki rozgrywa się w szlacheckim dworku, gdzie wraz ze swoimi kompanami zatrzymuje się Major, doświadczony żołnierz wojen napoleońskich. Upragniony sielski wypoczynek, wypełniony typowymi męskimi rozrywkami, zostaje jednak szybko zakłócony pojawieniem się trzech sióstr Majora, które – przy użyciu sprawdzonych kobiecych patentów – próbują wyprowadzić brata ze starokawalerskiego stanu”. Dzieło Mistrza w fantastycznej reżyserii Macieja Wojtyszki w mistrzowskim wykonaniu aktorów radomskiego teatru, przy muzyce granej na żywo oglądało się bardzo przyjemnie. Tym którzy mają chęć a nie są jeszcze przekonani polecamy.

Uczestnikom dziękujemy za miło spędzony czas

A.Tyburcy-Masłowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *