Od juniora do seniora, czyli I Rodzinny Rajd Rowerowy

W sobotę 19 maja, mimo niepewnej początkowo pogody, wyruszyliśmy na rajd rowerowy. Rozpoczęcie stanowiło odsłonięcie tablicy informacyjnej i wysłuchanie  historii rodzin Skłodowskich i Boguskich opowiedzianej w fantastyczny sposób przez Panią Stanisławę Bachanek. Na trasie odwiedzaliśmy miejsca związane z rodziną noblistki, odpoczęliśmy przy ognisku i kiełbaskach, a na zakończenie rajdu spalone kalorie uzupełniłyśmy zajadając pyszne ciasto.

Proponowana trasa rowerowa jest ciekawa historycznie i krajobrazowo. Odcinek do pokonania nie jest długi (ok. 20km), o umiarkowanym stopniu trudności, jednak w zależności od pogody trasa może okazać się dość wymagająca, my trafiliśmy na warunki idealne, więc obyło się bez jakichkolwiek problemów.

Rajd był wydarzeniem wielopokoleniowym i bardzo rodzinnym, gdyż uczestniczyły w nim dzieci, rodzice oraz babcie. Pełen podziw i szacunek dla najmłodszych rajdowiczów za samodzielność i wytrwałość. Wszystkim cyklistom serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.

Zachęcamy do wyruszenia na szlak rowerowy, który stanowi dowód, iż na terenie naszej gminy mamy wiele ciekawych, pięknych i malowniczych miejsc, wartych zobaczenia – w szczególności o tej porze roku.

Tekst A. Tyburcy-Masłowska

Fot.  A. Tyburcy-Masłowska