Otwarcie wystawy oraz wieczór Walentynkowy

MIŁOŚĆ

Miłość słodka jest jak miód,

Miłość czysta jest jak źródlana woda,

Bywa czasem smutna, trudna i zdradliwa,

Lecz ten ją zrozumie

co kochał,

A drugi raz kochać nie umie.

Teresa Gogacz

We wtorek 13 lutego 2018 r na sali konferencyjnej Urzędu Gminy w ubiorze i dodatkach Pań, królował kolor czerwony symbol miłości i zakochania. Spotkali się tego wieczoru miłośnicy poezji, piosenki i fotografii. Stowarzyszenie”LEPSZA GMINA GNIEWOSZÓW” we współpracy z Marcinem Szymonem Gac Wójtem Gminy Gniewoszów, zaprosiło mieszkańców na wieczór Walentynkowy i otwarcie wystawy fotograficznej.

W pierwszej części wieczoru przybywający na spotkanie oglądali fotografie, które są efektem zakończonych warsztatów. Prowadził je Franciszek Subocz z Kozienic, a uczestnicy: Monika Wiraszka, Katarzyna Gordat, Marcin Miturski, Danuta Błażyńska, Anna Tyburcy – Masłowska oraz Stanisław Błażyński pokazali swoje prace. Na 14 zdjęciach można oglądać, martwą naturę, zdjęcia w ruchu, portret i pejzaż.

W drugiej części wieczoru uczestnicy spotkania zaproszeni zostali na ucztę dla ducha, której patronem był święty Walenty. Na początku wystąpiły Panie z Klubu Seniora „Zawsze Aktywni” opisując początki święta zakochanych oraz „życiorys”z krótką genezą kultu św. Walentego i obchody Walentynek w różnych krajach. Nie zabrakło też fraszek i wierszy o miłości, znanych i mniej znanych poetów. Niespodzianką była prezentacja swoich wierszy przez Panią Teresę Gogacz z Kociołka, która napisała je na ten właśnie wieczór.

Następnie program artystyczny przedstawiły Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MBP w Dęblinie Filia Masów, z moderatorką Jadwigą Ochal, które już po raz kolejny gościły w naszej gminie. Wspaniale przygotowany program: wiersze, fraszki i piosenki o miłości, rozbawił uczestników spotkania.

Wisienką na przysłowiowym torcie był występ chóru Klubu Seniora działającego przy MDK Dęblin pod kierunkiem Ewy Rząsa. Z pasją i profesjonalizmem wykonane piosenki

rozśpiewały uczestników, nie obyło się bez bisów. Obecny na spotkaniu wójt wręczył wszystkim na pamiątkę tego wieczoru kartki walentynkowe.

Ucztę dla ciała w postaci własnoręcznie upieczonych ciast, przygotowały Panie z nowo zawiązanego Stowarzyszenia „NASZ BOREK”.

Danuta Błażyńska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *