„OWOCOBRANIE” BOREK 2021

W dniu 19 września od godz. 14.00 Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów” współorganizowała III Festyn rodzinny „OWOCOBRANIE” Borek 2021. Mimo niesprzyjającej pogody zabawa była wyśmienita. Imprezę rozpoczęła prezentacja programu pt. „Zielna” Koła Gospodyń Wiejskich w Borku „NASZ BOREK”. Następnie panie wyrecytowały piękne wiersze o jesieni. Wszystkich uczestników rozśpiewał i roztańczył Zespół „Słowiczanki” skocznymi ludowymi piosenkami. Świetną zabawę dzieciom i dorosłym zapewniło 5 konkurencji konkursowych: dokończ przysłowie, slalom rodzinny, pestkowanie śliwek na czas, rzut gumiakiem do kosza oraz strzelanie z łuku. Uczestnicy zostali nagradzani gromkimi brawami oraz upominkami. Na najmłodszych uczestników czekała wata cukrowa, popcorn, dmuchany basen z kulkami oraz jazda na kucyku. Panie z KGW w Borku przygotowały smaczne potrawy: pierogi, barszcz biały, zupę dyniową oraz różnego rodzaju ciasta. Rozgrzać się było można przy potrawach z grilla. Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów” na owocobraniu promowało publikację, torby, magnesy oraz prowadziło zbiórkę na cele statutowe stowarzyszenia. Panie upiekły również pyszne ciasteczka, które smakowały wyśmienicie.