Spływ kajakowy 19.08.2018r.

Miłe wspomnienia ze spływu sprawiły, że w tym roku postanowiliśmy znów ruszyć na wodę. Wybór Wisły był oczywistością. W słoneczny niedzielny poranek spotkaliśmy się w Borku, gdzie zwodowaliśmy kajaki i ruszyliśmy z nurtem Wisły do Kępeczek. Trasa spływu była dostosowana do umiejętności i oczekiwań grupy, tzn. niezbyt długi i dość łatwy odcinek rzeki, tak aby można było cieszyć się otaczającą przyrodą oraz pięknymi widokami. Przy delikatnym plusku wody i stuku wioseł podziwialiśmy uroki Doliny Środkowej Wisły, bogatej w liczne wyspy zamieszkiwane przez wiele gatunków ptaków. Po ponad trzech godzinach byliśmy na miejscu, gdzie przy ognisku upiekliśmy kiełbaski, opowiadaliśmy swoje wrażenia i snuliśmy plany o przyszłorocznym spływie. Dodatkową atrakcją było spotkanie z młodą sówką o imieniu Kris. Polecamy spływ kajakowy jako bardzo przyjemną formą aktywnego wypoczynku i fajną przygodę.

Dla wielu uczestników odkryciem był Punkt Widokowy Kępeczki, który jest świetnie przystosowany do spędzania wolnego czasu na łonie natury: jest miejsce na ognisko, wiata, ławki, toalety, kosze na śmieci.

Dziękujemy uczestnikom. Jak zawsze był to miło spędzony czas.

A.Tyburcy-Masłowska

fot. M. Miturski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *