UROCZYSTOŚCI UPAMIĘTNIAJĄCE LOTNIKÓW ZIEMI GNIEWOSZOWSKIEJ

W niedzielę 27.09.2020 r nasze Stowarzyszenie wzięło udział w uroczystościach upamiętniających Lotników Ziemi Gniewoszowskiej.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP, koncelebrowana przez ks. proboszcza Stanisława Grzmila. Następnie uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie przedstawili zebranym gościom i mieszkańcom w części artystycznej sylwetki pilotów pochodzących z naszej gminy.

Na zakończenie wójt gminy Marcin Gac wygłosił przemówienie i złożył wieniec pod pamiątkową tablicą. Wieńce i kwiaty złożyli również przedstawiciele licznie zgromadzonych delegacji, wśród których znalazło się Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów”.

Tablica poświęcona Lotnikom Ziemi Gniewoszowskiej walczących o niepodległość ojczyzny w latach 1918-1945 została odsłonięta i poświęcona 15 sierpnia 2018 roku, w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości i 100 lecie powstania Lotnictwa Polskiego. Znajdują się na niej nazwiska pilotów pochodzących z naszej gminy, którzy bohatersko walczyli o wolność naszej ojczyzny.