Warsztaty fotograficzne

Ludzie ulegają złudzeniu, że fotografowanie jest bardzo proste… Technicznie jest to jednak złożona sprawa.” (Brett Weston).

Fotografia pozwala uchwycić świat wokół nas za pomocą wciśnięcia spustu migawki. Obecnie każdy w telefonie ma aparat, dzięki czemu taka forma uwiecznienia chwil jest stałym elementem naszego życia. Jednakże jest też grupa ludzi kochających fotografię, mająca wizję robienia zdjęć fajnym sprzętem, który daje mnóstwo możliwości i sprawia że jest to pasjonujące hobby niezależnie od wieku. Jednak by korzystać z aparatu świadomie, należy mieć wiedzę teoretyczną, poznać nazewnictwo i zrozumieć mechanizmy działania, żeby tworzyć udane kadry, trzeba znać podstawowe zasady kompozycji zdjęć. Uczestnikom warsztatów tę wiedzę przekazywał Franciszek Subocz – artysta fotograf (https://pl-pl.facebook.com/pg/Franciszek.Subocz.Fotografia/photos/). Udział w zajęciach uświadomił nam od jak wielu czynników uzależnione jest zrobienie „dobrego zdjęcia” i jak rzadko się to udaje. Niemniej jednak próbowaliśmy świeżą wiedzę teoretyczną zastosować w praktyce. Pierwsze efekty można będzie zobaczyć na wystawie, której otwarcie odbędzie dn. 13 lutego 2018r. o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej w Urzędzie Gminy Gniewoszów, na którą serdecznie zapraszamy, tym bardziej, iż jest ona połączona z Walentynkami.

Pierwsze warsztaty fotograficzne zorganizowane przez Stowarzyszenie Lepsza Gmina Gniewoszów dobiegły końca, jednak w fotografii zawsze jest coś nowego do odkrycia – w szczególności dla początkujących fotografów takich rzeczy jest niezwykle dużo – dlatego już planujemy drugą edycję warsztatów.

A.Tyburcy-Masłowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *