WERNISAŻ WYSTAWY „MOJA GMINA W OBIEKTYWIE”

W dniu 21.08.2020 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbył się wernisaż wystawy fotograficznej oraz rozstrzygnięcie konkursu „Moja gmina w obiektywie” organizowanego już po raz szósty przez Marcina Gaca Wójta Gminy Gniewoszów, a którego współorganizatorem było stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów”.

Tegorocznym tematem promującym piękno naszych okolic były „Obiekty sakralne i kapliczki przydrożne Gminy Gniewoszów”. W konkursie wzięło udział 10 fotografów amatorów, w tym troje członków stowarzyszenia, którzy zrobili przepiękne zdjęcia oddające piękno otaczającego nas świata. Obiekty sakralne, kapliczki przydrożne, krzyże są elementem krajobrazu, gdyż religia od zawsze odgrywała bardzo znaczącą rolę w kulturze i historii kraju. Także i w naszej gminie sakralne obiekty stanowią cenne materialne dziedzictwo.

Komisja doceniła kunszt i fantazję autorów zgłoszonych zdjęć , oceniła fotografie pod względem wartości artystycznej, oryginalności i kreatywnego podejścia do tematu. Wójt Gminy wręczył nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, a także podziękował wszystkim autorom zdjęć za tak wspaniałe ujęcia fotografowanych obiektów.

Po części oficjalnej, przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez Panie z KGW w Borku i stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów” wszyscy przybyli goście oraz uczestnicy konkursu podziwiali zdjęcia. Wystawa stała się miejscem refleksji nad fundamentalnymi prawdami, sensem życia i przeznaczeniem człowieka. Zatrzymaniem się, odizolowaniem choćby na chwilę od tego, co człowieka absorbuje na co dzień. Uczestnicy spotkania poznali także interesujące fakty z życia pasjonatów, które stały się powodem do stworzenia tak interesujących zdjęć.

Monika Arażna