Wieczór wspomnień o Stanisławie Wyspiańskim

W dniu 15 lutego br. Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów” z okazji 150 rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego zorganizowało wieczór wspomnień o wybitnym Polskim malarzu, poecie, dramaturgu, pisarzu z okresu Młodej Polski.

Prezentację o życiu i twórczości artysty przygotowały i przedstawiły Anna Tyburcy-Masłowska i Danuta Błażyńska.

Następnie uczestnicy obejrzeli wystawę fotografii inspirowanych malarstwem Stanisława Wyspiańskiego, z których uczestnicy spotkania podczas głosowania wybrali 3 najlepsze prace.

Autorzy tych prac: Anna Tyburcy – Masłowska , Stanisław Błażyński oraz Franciszek Subocz otrzymali drobne upominki. Upominki wręczył Maciej Baran Przewodniczący Rady Gminy obecny na spotkaniu.

Kolejnym punktem programu była promocja publikacji wydanej przez Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów” pt.„Gmina Gniewoszów historia i współczesność” – wydanie albumowe oraz w formie informatora w miękkiej oprawie. Każdy uczestnik wieczoru otrzymał bezpłatne egzemplarze.

Serdeczne podziękowania kieruję dla Anny Tyburcy – Masłowskiej oraz Anety Lentas za przygotowanie słodkiego poczęstunku oraz Pawłowi Wieczorkowi za przekazanie wina z własnej winnicy.

Wieczór wspomnień o Stanisławie Wyspiańskim zorganizowano pod honorowym patronatem Marcina Szymona Gac Wójta Gminy Gniewoszów.

Danuta Błażyńska