馃嚨馃嚤 2 maja Dzie艅 Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

” Patrz膮c na flag臋 pa艅stwow膮 dociekliwy umys艂 widzi nie tylko flag臋,
lecz samo pa艅stwo i niezale偶nie od jego symboli i insygni贸w widzi na fladze przede wszystkim
form臋 rz膮d贸w, pryncypia, prawdy i histori臋 narodu, kt贸ry j膮 u偶ywa”

Henry Ward Beecher
Biel i czerwie艅 to od stuleci symbole polskiej to偶samo艣ci, kt贸re s膮 z nami w chwilach rado艣ci, wzrusze艅 i zadumy. Flaga jest z Polakami we wszystkich wa偶nych dziejowych momentach. Podtrzymywa艂a ducha walki o niepodleg艂o艣膰, dodawa艂a odwagi. W 2004 r. Sejm RP znowelizowa艂 ustaw臋 o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. Pos艂owie dodali przepis pozwalaj膮cy wszystkim u偶ywa膰 bia艂o-czerwonych barw nie tylko w czasie oficjalnych 艣wi膮t pa艅stwowych. Dzie艅 2 maja ustanowiono Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To 艢wi臋to, kt贸re ma wyra偶a膰 szacunek dla symbolu Polski, jakim jest flaga. Tego samego dnia obchodzony jest tak偶e Dzie艅 Polonii i Polak贸w za Granic膮. Piel臋gnujmy wiedz臋 na temat polskiej to偶samo艣ci oraz symboli narodowych. Wywie艣my Bia艂o-Czerwon膮 na naszych domach i szanujmy J膮 ka偶dego dnia. B膮d藕my dumni z tego, 偶e jeste艣my Polakami!