Cyprian Kamil Norwid – wieczór poświęcony poecie i jego twórczości

W dniu 28 maja w świetlicy Senior+, Stowarzyszenie Lepsza Gmina Gniewoszów, we współpracy z Wójtem Gminy Gniewoszów Marcinem Gacem zorganizowało wieczór poetycki poświęcony twórczości Cypriana Kamila Norwida. Członkinie naszego Stowarzyszenia przyblizyły sylwetkę tego niedocenianego za życia poety, wybitnego twórcę romantycznego, prozaika i dramatopisarza, ale także rzeźbiarza, malarza i rysownika. Uczennice placówek oświatowych pięknie recytowały wybrane jego utwory, a całość poprowadziła Danuta Błażyńska. Uczennice kl. V Publicznej Szkoły Podstawowej w Wysokim Kole: Aleksandra Podsiadła i Zuzanna Molenda, recytowały najbardziej znany wiersz poety „ Moja piosnka II”, zaś Agata Kobiałka uczennica kl. VII b Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie przedstawiła fragmenty poematu „Fortepian Chopina”, jej koleżanka z kl. VI a Julia Szczepaniak wiersz „Marionetki”. W czasie spotkania uczestnicy mogli oglądać mini wystawę inspirowaną twórczością poety, którą przygotowali członkowie Klubu fotograficznego „Światłoczuli”. Spotkanie było nie tylko hołdem dla poety, dramaturga, prozaika, nowelisty, malarza, grafika, ale również okazją do rozmów przy kawie, herbacie i słodkościach. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wieczoru, koleżankom ze stowarzyszenia, fotografom, Pani Sabinie Bożek-Mizak Dyrektor PSP w Wysokim Kole i Pani Krystynie Muniak – polonistce za przygotowanie uczennic oraz uczennicom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Dziękujemy również Pani Elżbiecie Łyszcz za wszelką pomoc, członkom Klubu Senior + i wszystkim, którzy tego wieczoru zechcieli z nami miło spędzić czas.