Dzień Kobiet w Gniewoszowie

„Kobieta w połowie jest małą prawdą,

w połowie małym kłamstwem,

a w całości wielka niewiadomą.”

Międzynarodowy Dzień Kobiet od wieków świętowany w dniu 8 marca, na stałe wpisał się do kalendarza dni świątecznych. Jest doskonałą okazją do okazania nam Kobietom, ile znaczymy w życiu każdego mężczyzny. Choć niekiedy trudno im się do tego przyznać, to jednak zdają sobie sprawę, że świat bez kobiet byłby smutny, nudny i nijaki.

Kultywując tradycję lat ubiegłych, również w naszej Gminie nie zapomniano o tym dniu.

Na zaproszenie Wójta Gminy Gniewoszów Marcina Szymona Gaca oraz Przewodniczącego Rady Gminy Macieja Barana do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie odpowiedziało wiele mieszkanek naszej Gminy. Każdą z nas Wójt i Przewodniczący Rady powitali i obdarowali symbolicznym tulipanem a następnie złożyli moc gorących życzeń. Zebranym bardzo podobała się cześć muzyczno-artystyczna przygotowana przez uczniów ZSP w Gniewoszowie pod kierunkiem pani A. Gołębiowskiej.

Wieczór uświetnił również występ pani Aliny Trzeciak-Taryma, wokalistki, poetki i kompozytorki z Warszawy, która swymi wokalnymi umiejętnościami umiliła nam to spotkanie.

Po części artystycznej był słodki poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie.

Mam nadzieję, że wieczór upłynął każdej z Pań w miłej atmosferze.

A. Lentas