EUROPEJSKI DZIEŃ ŚNIADANIA

24 kwietnia to Europejski Dzień Śniadania.

Nasze śniadanie często jemy w biegu albo zupełnie o nim zapominamy. Nie zdajemy sobie sprawy, że takim postępowaniem możemy sobie zepsuć cały dzień. Rano nasz organizm oczekuje, że po okresie odpoczynku dostarczymy mu nowej dawki energii niezbędnej do efektywnego działania. Dlatego nie jedząc śniadania, jesteśmy narażeni, że już przed południem będziemy się czuć zmęczeni i osłabieni. Regularne spożywanie odpowiednio zbilansowanych śniadań będzie sprzyjać pracy mózgu, może poprawiać naszą pamięć i koncentrację.

Wiedząc jak ważne jest kształtowanie tej świadomości już wśród najmłodszych, włączyliśmy się w akcję wspólnego śniadania w  ZS-P w Gniewoszowie które było obchodzone pod hasłem „Śniadanie miodem płynące”.

Dzień rozpoczęliśmy zdrowym śniadaniem, które dało dzieciom energię na przyswajanie wiedzy na licznych warsztatach.

Zachęcamy do obejrzenia relacji na stronie:http://https://zspgniewoszow.pl/news/europejski-dzien-sniadania-2/