FESTYN RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

W niedzielę 5 maja na boisku szkolnym przy ZSP w Gniewoszowie odbył się Festyn Rodzinny oraz Spartakiada Sołectw z okazji Dnia Dziecka. Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów”. Od samego rana pogoda znakomicie sprzyjała uczestnikom festynu, a ciepłe promienie słoneczne dodawały wszystkim energii do zabawy. Najwięcej tego dnia musiały mieć dzieci, gdyż festyn przygotowano specjalnie dla nich. Do ich dyspozycji były m.in. darmowe zamki dmuchane, byk rodeo, malowanie twarzy, przejażdżka kucykiem, bańki mydlane i wiele innych atrakcji. Uczestnicy oglądali również niesamowite występy uczniów placówek oświatowych gminy Gniewoszów. W tym pięknym dniu zgromadziło się również dużo wystawców, którzy reprezentowali swoje wyroby, a także serwowano jedzenie przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Były miody gniewoszowskie, pierogi, ciasta, świeże soki przygotowane przez Panie z Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka” oraz grochówka przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Oleksowie. Moc różnorodnych atrakcji nie zabrakło również dla dorosłych. Uczestnicy doskonale się bawili w czasie występu CDN, MYSTER SEBI oraz gwiazdy wieczoru LONG & JUNIOR. Nasze Stowarzyszenie jak co roku promowało publikacje i materiały dotyczące naszej gminy.