II Rodzinny Rajd Rowerowy

 ”Śladami Rodzin Skłodowskich i Boguskich”

W sobotę 18 maja o godz. 10.00, pomimo początkowo niepewnej pogody, która zaczyna być naszą rajdową tradycją, grupa 33 rowerzystów wyruszyła spod budynku Biblioteki Publicznej
w Gniewoszowie, aby pokonać prawie 27 km odcinek rajdu. Promując nie tylko zdrowy tryb życia, aktywność na świeżym powietrzu, rodzinne spędzenie wolnego czasu, czy wspaniałe hobby – rekreacyjną jazdę na rowerze, uczestnicy rajdu mieli również okazję do zapoznania się z historią Rodzin Skłodowskich i Boguskich, którym poświęcony jest szlak, po którym się poruszaliśmy. Trasa rajdu, która przebiega głównie drogami polnymi pośród łąk i lasów jest dość wymagająca, ale piękne, malownicze widoki naszej Gminy, rekompensują wysiłek.

Ogromne uznanie i szacunek należą się najmłodszym uczestnikom rajdu, którzy wykazali się niesamowitą determinacją i wytrwałością w pokonywaniu kolejnych kilometrów.

Po przejechaniu połowy trasy rajdu, zatrzymaliśmy się na dłuższy odpoczynek we Zwoli, gdzie przy ognisku przygotowanym przez sołtysa wsi upiekliśmy kiełbaski i zregenerowaliśmy siły do dalszej jazdy. Również na mecie na uczestników rajdu czekał słodki poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Borku i nasze Stowarzyszenie.

Organizatorem i głównym sponsorem rajdu był Wójt Gminy Gniewoszów Marcin Szymon Gac, który ufundował nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu oraz dla najmłodszego jadącego uczestnika rajdu. Serdeczne podziękowania należą się również Publicznej Bibliotece Gminy Gniewoszów, Gminnej Spółdzielni „SCH” w Gniewoszowie oraz paniom nauczycielkom, które pomagały  w organizacji rajdu.

Biorąc udział w rajdzie zobaczyliśmy wiele ciekawych i malowniczych miejsc, przepięknych o tej porze roku, które z pewnością jeszcze odwiedzimy, oraz miło spędziliśmy sobotę w gronie znajomych. Pozostaje mi jedynie podziękować organizatorom i uczestnikom, mając nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie w jeszcze większym gronie.

A. Lentas