Inwestycje

Chcemy aby gmina Gniewoszów zmieniała się i aby były to zmiany na lepsze. Naszym celem jest podejmowanie działań w tym kierunku. Działamy już niemal dwa lata i w tym czasie udało nam się zrealizować kilka projektów obejmujących budowę infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej, gdzie całość inwestycji jest dofinansowywana w 100%.

W dniu 03.07.2018r. zawarliśmy umowę w ramach PROW 2014-2020 Działanie Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, gdzie całość inwestycji wynosiła 140.894,32 zł. Inwestycja została już w całości zrealizowana. W ramach powyższej umowy postawiono dwie altany (6 metrowa w Gniewoszowie przy szkole, 4 metrowa w miejscowości Zwola przy budynku OSP), dwa place zabaw dla dzieci w miejscowościach Borek (plac przy byłej szkole) i Regów Stary (plac przy byłej szkole) oraz dwie siłownie zewnętrzne w Gniewoszowie (boisko szkolne) i Borku (plac przy byłej szkole).

W ramach środków PROW 2014-2020 zostały również wybudowane w 2017r. place zabaw w Oleksowie i Sarnowie (wartość grantu 50.000 zł).

Podejmujemy i inicjujemy działania na rzecz aktywnych form wypoczynku oraz wspieramy działalność kulturalno-oświatową poprzez organizowanie:

– warsztatów artystycznych (wikliniarstwo, ceramika, dekoracja pierników, fotografia),

– zajęć sportowych dla dzieci projekt „Piłką w nudę” (już 3 edycja),

– wyjazdów do teatru,

– spływów kajakowych.

Włączamy się w wydarzenia organizowane przez samorząd mające na celu aktywizację i integrację mieszkańców oraz promocję naszej gminy m.in. rodzinny rajd rowerowy, wigilia gminna, dożynki powiatowe, Dzień Kobiet, uroczystości patriotyczne.

Wspieramy także inicjatywy dobroczynne (zbiórka publiczna „Pomóżmy Wojtusiowi”) i społeczne.

Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje, jeśli macie pomysły na zajęcia, spotkania, warsztaty, wyjazdy – zapraszamy do współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *