OTWARCIE TARGOWISKA „MÓJ RYNEK”

Wielkim wydarzeniem, które w niedzielne popołudnie 31 marca br. zgromadziło mieszkańców naszej gminy, było otwarcie Targowiska „Mój Rynek” połączone z obchodami Dnia Sołtysa.

Wójt Gminy Gniewoszów Marcin Szymon Gac powitał przybyłych gości, a następnie Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Tomasz Śmietanka, Przewodniczący Rady Gminy Maciej Baran oraz Sołtys wsi Gniewoszów Piotr Dela dokonali  uroczystego przecięcia wstęgi. Targowisko zostało poświęcone przez proboszcza tutejszej parafii ks. Stanisława Grzmila.

Święto Sołtysa było okazją do tego aby Wójt podziękował sołtysom poprzedniej kadencji za współpracę wręczając drobne upominki, zaś nowo wybranym życzył wytrwałości, satysfakcji z pełnionych funkcji oraz sukcesów w działaniu na rzecz swoich miejscowości.

Na specjalnie przygotowanej na tę uroczystość scenie, ustawionej między przepięknymi wiatami wystąpili: uczniowie Gimnazjum oraz ZSP w Gniewoszowie, Kabaret AGAT z Pionek, zespół Melodia z Magnuszewa oraz zespół Sobótka z Czarnolasu. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Na otwarciu targowiska zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich z trzech powiatów: kozienickiego, zwoleńskiego oraz puławskiego, które serwowały przepyszne ciasta, wśród których znalazły się również te przygotowane przez KGW „Nasz Borek”.

Swoje prace zaprezentował także Klub Seniora „Zawsze Aktywni” z Gniewoszowa oraz Grzegorz Gordat – twórca ludowy-wikliniarz.

Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów” miało możliwość promocji publikacji „Gmina Gniewoszów historia i współczesność”, którą mogliśmy wydać dzięki grantowi otrzymanemu ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka”. Każdy z przybyłych gości otrzymał bezpłatny egzemplarz wraz z mapką.

Piękna wiosenna pogoda przyczyniła się do tego, że mieszkańcy tak licznie przybyli na tę uroczystość.

A.Lentas

Jednocześnie informujemy, że na kanale Powiatu Kozienickiego w serwisie youtube.pl można już oglądać materiał TV „Nasz Powiat” zrealizowany podczas otwarcia targowiska w Gniewoszowie, zachęcamy do obejrzenia i udostępniania:)