PIĄTY NIESAMOWITY SPŁYW KAJAKOWY ZA NAMI

PIĄTY SPŁYW KAJAKOWY ZA NAMI

1 sierpnia, na półmetku wakacji, odbył się piąty spływ kajakowy. Spływ kajakowy to świetny pomysł na aktywny wypoczynek, który zyskuje coraz więcej miłośników. W pobliżu naszej gminy mamy duży wybór atrakcyjnych do kajakowania rzek: Radomkę, Pilicę, Wieprz, Wisłę. Bliskość Wisły i sentyment do niej sprawiły, że najchętniej i najczęściej była wybierana na nasze kajakowe wyprawy. Przez pięć lat zebrała się dość liczna, zróżnicowana wiekowo „kajakowa ekipa”. W tym roku w imprezie wzięło udział ponad 35 osób, z których najmłodsza miała 6 lat. Bardzo cieszy fakt, że taki sposób spędzania czasu wybierają rodzice z dziećmi, które oczywiście z kajaków wychodzą uśmiechnięte i zadowolone.                                                                                                                                 Pogoda niezmiennie dopisała, świetna forma uczestników także, bowiem 20 kilometrowa trasa została pokonana w nieco ponad trzy godziny, podczas których można było podziwiać przyrodę, wypatrywać orlika lub bociana czarnego lub liczyć bezludne wyspy. Na finiszu trasy, na uczestników czekało ognisko, kiełbaski, domowy chleb ze smalczykiem i ogórkami, domowe wypieki oraz pyszny jubileuszowy tort. Program imprezy był wzbogacony o zwiedzanie Twierdzy Dęblin i wysłuchanie historii tego niezwykłego miejsca, które jest tak blisko nas, a o którym tak niewiele wiemy.                                                                                       Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za odpowiedzialne zachowanie i dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych, co sprawia że nasze spływy odbywają się bez przykrych przygód i panuje na nich fantastyczna atmosfera. Oczywiście dziękuję za te Wasze domowe smakołyki, które zawsze pojawiają się przy biesiadowaniu i nie pozwalają nikomu odejść głodnemu.                                                                                                                                                                                    Podziękowania kieruję również do Pani Moniki Bąkały Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie za udostępnienie terenu, dzięki czemu mogliśmy odpocząć w bezpiecznych i przyjaznych warunkach oraz do Roberta Brodzika z „Dziki Raj”, który od początku zabezpiecza nas pod względem logistycznym i robi to mega profesjonalnie.

A.Tyburcy-Masłowska

Żaden z tych spływów nie odbył by się, bez wspaniałej organizatorki jaką jest Ania Tyburcy-Masłowoska. To jej zawdzięczamy, że od pięciu lat w sierpniu możemy cieszyć się z kolejnej imprezy rekreacyjnej . Składając jej serdeczne podziękowania, mam nadzieję na kolejne spływy równie bezpieczne, świetnie zorganizowane i pełne ciekawych atrakcji.                                                                                                                                                                                                                                              Dziękuję także pozostałym członkom stowarzyszenia za udział w spływach oraz pomoc w ciągu tych lat, przy ich organizacji.

                                                                                                                                                                                                                                                                        Danuta Błażyńska