Pierwszy wieczorek poetycki za nami….

Pisarz, poeta…kto to taki? To na pozór niczym nie wyróżniający się zwykły śmiertelnik, a to co go wyróżnia spośród innych to bogate wnętrze i niezwykła wyobraźnia. Poetą może się okazać ktoś po kim zupełnie się tego nie spodziewamy np. znajoma Pani w sklepie, nauczyciel naszego dziecka, sąsiad lub koleżanka z pracy. Tak też jest w tym wypadku, bowiem Anna Jońska tak jak większość z nas kobiet pracuje zawodowo, wychowuje dziecko, zajmuje się domem.

Tydzień temu w Regowie Starym odbył się wieczór poetycki, którego gościem była Pani Anna Jońska. W nastrojowo urządzonej w świetlicy, poetka zaprezentowała swe utwory, które opowiadają o bliskich jej sercu osobach, miejscach i związanych z tym uczuciach. Wieczór uprzyjemniła muzyka w wykonaniu Aleksandry Szymańskiej, która pięknie zaśpiewała dla nas piosenki polskich artystów.

Dzięki serdeczności i pomocy kolegów i koleżanek poetki, członków stowarzyszenia, ich przyjaciół i rodziny, (jednym słowem tych posiadających chęć do społecznego działania) spotkanie wzbogaciło się o pyszne przekąski i ciasta, a nasza dawna szkoła ożyła, wypełniając się blaskiem świec, gwarem rozmów i śmiechem. Wielkie dzięki za wsparcie:)

A.Tyburcy-Masłowska

“Stawiam nogę w powietrzu

By szybciej być przy Tobie

Niesie mnie do Ciebie wiatr

Złapany w chmurach

…”