Serce na nakrętki „Stowarzyszenia Lepsza Gmina Gniewoszów”!!!

Drugie serce na nakrętki promujące segregację odpadów oraz będące pomocną dłonią dla potrzebujących jest już w naszej gminie !

Kolejny czerwony pojemnik w kształcie serca przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek stanął w gminie Gniewoszów. Inicjatywa była odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy w ten sposób chcą pomóc w akcjach charytatywnych najbardziej potrzebującym. Przedsięwzięcie wpisuje się również w działania proekologiczne, które na co dzień możemy realizować w gospodarstwie domowym. W chwili obecnej serce znajduje się przy OSP w Wysokim Kole, gdzie wszyscy mieszkańcy, oraz dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej mogą wspierać nasze dzieło, bo przecież jednym z głównych celów naszego stowarzyszenia jest pomoc drugiemu człowiekowi. Zebrane przez nas  wspólnie korki będziemy przekazywać osobom oraz organizacjom na rzecz których prowadzone są zbiórki nakrętek. W chwili obecnej korki zbierane są dla Wojtusia, mieszkańca naszej gminy, który dzielnie walczy, a tym samym potrzebuje naszej pomocy. Kochani, mamy nadzieję, że serce posłuży nam wszystkim i wspólnie nasza społeczność będzie pomagać potrzebującym. Każdego dnia wyrzuca się ogromne ilości plastikowych nakrętek, które stanowią doskonały surowiec do przetworzenia. Do pojemnika można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą więc to być nakrętki, np. po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów. Dziękujemy wszystkim członkom naszego stowarzyszenia u których zrodził się pomysł wykonania serca. Szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Andrzeja Juchniewicza, mieszkańca naszej gminy, który wykonał kosz na nakrętki, a tym samym włożył wiele „serca” i trudu, poświęcając wiele wolnego czasu. Dziękujemy również tym, którzy pomagali w inny sposób, a tym samym przyczynili się, aby zrealizować ten wspaniały projekt.

Kochani, zbierajmy plastikowe korki i wrzucajmy do serca. Większa ilość nakrętek, to skuteczniejsza pomoc. Pamiętajmy, że każdy gest, nawet najdrobniejszy……..zmienia świat, czyjś świat…….

O akcjach, dla kogo zbieramy w danym czasie korki i w jakim miejscu będzie ono stało będziemy informować na stronie naszego stowarzyszenia i na naszym profilu na FB.