SPŁYW KAJAKOWY

Spływ kajakowy

W piękną słoneczną niedzielę 11 sierpnia odbył się trzeci już spływ kajakowy Wisłą. Trasa tegorocznego spływu wiodła z Janowca do Regowa Starego i była najdłuższa z dotychczasowych a jednocześnie najbardziej ciekawa krajobrazowo. W szczególności wrażenie zrobił na nas malowniczy widok Kazimierza Dolnego, który swym urokiem przyciąga turystów. Część trasy tj. od Łęki do Regowa, była nam znajoma, jednak koryto Wisła zmienia się nieustannie, miejscami osuwają się brzegi, tworzą się nowe wyspy i powiększają dotychczasowe. Wśród bujnej roślinności schronienie znajduje m.in. czapla szara i bielik. Po pięciu godzinach dopłynęliśmy do Regowa Starego, gdzie tradycyjnie już czekało na nas ognisko, przy którym po trudach wiosłowania można było upiec kiełbaskę i opowiadać o wrażeniach dnia. Dla regeneracji naszych sił było także pyszne leczo oraz domowe słodkie co nieco przygotowane przez Stowarzyszenie. Jak co roku miłym akcentem, sprzyjającym integracji jest to, że na brzegu na uczestników spływu czekają ich bliscy, którzy przyłączają się do naszych rozmów i biesiadowania.

W tym roku dodatkowo wyjątkową atrakcją było spotkanie z sokolniczką, która zaprezentowała nam sokoły i ciekawie opowiedziała o tych drapieżnych ptakach i sztuce ich układania, aby mogły pracować np. na lotniskach.

Dziękujemy uczestnikom. Jak zawsze był to miło spędzony czas:)