UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE W GNIEWOSZOWIE

Wrzesień to miesiąc w którym wspominamy tragiczne wydarzenia z 1939 r., wtedy wybuchła II wojna światowa. Wybuchła przeciwko Polsce na skutek ataku hitlerowskich Niemiec. O godzinie 4.45 na Westerplatte zaatakowano polskich żołnierzy, a w Wieluniu niemieccy lotnicy zrzucili bomby na śpiące miasto. Rankiem Polacy usłyszeli w radioodbiornikach komunikat: A WIĘC WOJNA… 26 września 2021 r. w kościele Niepokalanego Serca NMP w Gniewoszowie po raz kolejny uczczono pamięć Lotników ziemi gniewoszowskiej. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji lotników, celebrowana przez ks. Stanisława Grzmila proboszcza parafii. Po zakończonej Mszy Świętej uczestnicy obejrzeli wzruszający program artystyczny przygotowany przez uczniów kl. V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie pod kierunkiem nauczycielek: Maryli Markiewicz, Agnieszki Marzysz oraz Bożeny Sykut. Uroczystości przy tablicy pamiątkowej rozpoczęły słowa podziękowania, które Marcin Gac – wójt Gminy Gniewoszów skierował do przybyłych. Przypomniał, że historią nie możemy żyć, ale pamięć o niej należy pielęgnować oraz dawać przykład młodym ludziom uczestnictwem w uroczystościach patriotycznych, bo wolność nie dana jest nam na zawsze. Następnie poszczególne delegacje złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową, w tym delegacja Stowarzyszenia „Lepsza Gmina Gniewoszów”.