V Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej Powstańczej i Żołnierskiej Gniewoszów 2021🎼

V Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej Powstańczej i Żołnierskiej Gniewoszów 2021
Kolejny przegląd Piosenki Patriotycznej, Powstańczej i Żołnierskiej współorganizowany przez Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów” już za nami. Motywem przewodnim Przeglądu była droga do niepodległości. Ze sceny popłynęły dźwięki i słowa pieśni wzniosłych i refleksyjnych, wyrażających tęsknotę za wolną Ojczyzną, piosenek pełnych nadziei, towarzyszących oddziałom legionów wyruszającym do walki, marszowych, zagrzewających do boju i ukazujących dumę narodu polskiego. W tegorocznym jubileuszowym Przeglądzie udział wzięło 15 uczestników (4 solistów, 1 duet, 4 zespoły i 6 chórów) reprezentujących placówki oświatowe gminy Gniewoszów, Koła Gospodyń Wiejskich, druhów OSP, w 3 kategoriach wiekowych, łącznie wystąpiło około 100 osób. Koncert stał się się coroczną okazją do kształtowania uczuć patriotycznych, upowszechniania polskiej tradycji narodowej. Ma również na celu wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez śpiew oraz jest doskonałą okazją do przywrócenia naszej zbiorowej pamięci, niektórych zapomnianych już polskich pieśni patriotycznych i żołnierskich. Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy ogromnego talentu. Składamy również serdeczne podziękowania dla nauczycieli za trud włożony w przygotowanie, dobór repertuaru oraz oryginalność interpretacji.