„Warzywno-owocowy zawrót głowy” w ZSP w Gniewoszowie

21.III.2019 roku na zaproszenie organizatorów uczestniczyliśmy w niezwykłym wydarzeniu z życia szkoły. Już po raz X-jubileuszowy zorganizowano akcję „Warzywno-owocowy zawrót głowy” , promującą zdrowy styl życia.

Wszyscy wiemy, jak ważną role w życiu każdego człowieka odgrywa spożywanie świeżych warzyw i owoców. Wychodząc naprzeciw tej zasadzie, uczniowie wraz z rodzicami, przygotowali mnóstwo sałatek, szaszłyków, koreczków oraz innych przepysznych przekąsek, które dzieci z wielkim apetytem degustowały w przerwach między warsztatami.

Aby skutecznie i trwale kształtować nawyki żywieniowe naszych pociech, uczniowie podzieleni na grupy pod opieką wychowawców, brali udział w warsztatach prowadzonych przez zaproszonych gości.

Warsztaty prowadzone były przez kucharzy „Szkoły na widelcu” z fundacji pana Grzegorza Łapanowskiego, panie z „Lokalnej Grupy Działania Puszcza Kozienicka”, wykwalifikowanych instruktorów fitness, zawodowego fotografa, oraz nauczycieli , którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą.

W realizację warsztatów włączyli się również członkowie Stowarzyszenia Lepsza Gmina Gniewoszów.

Poprzez dobrą zabawę, uczniowie zachęcani byli do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej , co jest dla nas rodziców, bardzo często, nie lada wyzwaniem.

Uczennice na zakończenie podziękowały wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem przyczynili się do tego , aby ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany. Dyrektor szkoły wraz z panem Wójtem wręczyli drobne upominki uczniom, którzy brali udział w konkursie na „Warzywno-owocowego Stworka” oraz plakat „ o niemarnowaniu żywności”.

Dziękujemy organizatorom za wieloletnie propagowanie zdrowego stylu życia.

Aneta Lentas